دانلود اپلیکیشن

طرز تهیه یک چیزبرگر خانگی با پنیر خامه‌ای و سس قارچ

دستور پخت چیزبرگر خانگی

وقتی صحبت از طرز تهیه چیزبرگر خانگی می‌شود، پیش خودمان فکر می‌کنیم که درست کردن چیزبرگر امر پیچیده‌ای نیست اما حتما می‌دانید که روش‌های مختلفی هم برای آماده سازی چیزبرگر خانگی داریم. از انتخاب پنیرهای متفاوت بگیرید تا مراحل مختلف آماده‌سازی و پخت برگر خانگی.

در این مطلب اما می‌خواهیم نوعی متفاوت و البته خوشمزه از چیزبرگر خانگی را با هم مورد بررسی قرار دهیم. پخت این چیزبرگر هم بسیار ساده است. اما این بار به جای استفاده از پنیر گودا، چدار یا پارمیزان از پنیر خامه‌ای برای برای فراهم کردن یک سس پنیر خوشمزه روی چیزبرگر خانگی استفاده می‌کنیم و به نوعی یک قارچ‌برگر جذاب برای یک وعده غذایی هیجان‌انگیز خواهیم داشت.  پس برای آشنا شدن با طرز تهیه این چیزبرگر خانگی متفاوت این مطلب را از دست ندهید .

آماده سازی گوشت چیزبرگر خانگی

پایه اصلی و مهمترین جزء یک گورمه برگر درجه یک مثل چیزبرگر خانگی یا قارچ‌برگرجذابی که می‌خواهیم درست کنیم، گوشت برگر است که چگونه گوشت را آماده سازی کنیم. برای داشتن یک برگر خانگی با کیفیت، بهتر است از گوشت تازه گاو استفاده کنید همینطور حتما قبل از پختن برگرها، برای چند ساعت هم که شده آن‌ها را در یخچال قرار دهید و حتما گوشت را سرد کنید  و بعد بپزید. اینگونه گوشت تا آخرین لحظه تازگی خود را حفظ می‌کنند.

همینطور برای آنکه گوشت برگر شکل مناسبی داشته باشد، هنگام شکل دادن به آن کمی قسمت‌های بیرونی برگر را ضخیم‌تر و مرکز آن را لاغرتر بگیرید تا بعد از پخت، برگری یک دست از گوشت تازه گاو داشته باشید و مرکز برگر بیشتر از اندازه گود و کناره‌ها سوخته نباشند.

آماده سازی چیزبرگر خانگی با پنیر خامه‌ای

همه ما با سس قارچ یا سس آلفردو اشنا هستیم؛ اما تا به حال سعی کرده‌اید از این سس با استفاده از پنیر خامه‌ای روی برگر استفاده کنید؟ در واقع در این مطلب با طرز تهیه سس قارچ یا سس پنیرخامه‌ای آشنا می‌شویم.

مواد لازم برای پخت چیزبرگر خانگی با پنیر خامه‌ای:

این کار اصلا کار سختی نیست، تنها به یک قالب پنیر خامه‌ای، نمک و فلفل، کره، قارچ (اختیاری) و در صورت تمایل، یک قاشق پودر پنیر پارمسان و شیر احتیاج دارید:

  • درگام اول برای آماده کردن سس پنیر خامه‌ای برای چیزبرگر خانگی کره را در ماهیتابه قرار دهید و روی حرارت قرار دهید.
  • روی ماهیتابه چرب و داغ، قارچ را اضافه کنید و تف دهید.
  • قالب پنیر خامه‌ای را اضافه کنید تا آب شود، توجه کنید که در این مراحل شعله باید ملایم باشد.
  • ادویه جاتی مثل فلفل و در صورت تمایل آویشن را به محتویات ماهیتابه اضافه کنید.
  • دقت کنید که پنیر بیش از اندازه از شکل خارج نشود و نبُرد. زمانی که یک مخلوط سفت و نیمه پخته داشته باشیدو سس پنیر مخصوص چیزبرگر خانگی شما آماده است. اگر فکر می‌کنید سس بیش از اندازه غلیظ شده یا با اضافه کردن نصف یک لیوان شیر و هم زدن مخلوط، سس را به غلظت دلخواه برسانید.
  • در پایان هم می‌‌توانید کمی پودر پنیر پارمسان به مخلوط پنیر خامه‌ای اضافه کنید.

فراموش نکنید که این سس قارچ و پنیر خامه‌ای خیلی سریع آماده می‌شود و باید هم در آخرین لحظه و در داغترین و تازه‌ترین حالت ممکن به چیزبرگر خانگی اضافه شود.

نظرات کاربران

نظر شما !