دانلود اپلیکیشن

تاریخچه همبرگر؛ همبرگر از کجا آمده است؟

تاریخچه همبرگر

وقت آن رسیده که نگاه کوتاهی به تاریخچه همبرگر داشته باشیم؛

همبرگر این غذای لذیذ و پر طرفدار که در همه جای دنیا شناخته شده است و امروز انواع متنوعی از آن وجود دارد چگونه و از کجا آمده است؟ تاریخچه همبرگر هم مانند طعمش جذاب است اما اگر قصد دارید تاریخچه همبرگر را دقیق مطالعه کنید، این را هم بدانید که نخستین خاستگاه همبرگرممکن است هیچگاه با  قطعیت شناخته نشود اما تاریخ نگاران  بر این باورند که نخستین همبرگر توسط یک آشپز تگزاسی در رستوران قلعه سفید اختراع شد که استیک هامبورگی (آلمانی) را میان دو تکه نان قرار داد و این سرآغاز تاریخچه همبرگر است.

استیک هامبورگی تا همبرگر کلاسیک آمریکایی؛ سیر تحول و نقطه عطف تاریخچه همبرگر

برای مطالعه تاریخچه همبرگر باید به شهر هامبورگ به آلمان برویم؛ در قرن 19 شهر هامبورگ به دلیل گوشت گاوهایش معروف شد. گاوهایی که در شرایط ایده ال مناطق روستایی و ییلاقی پرورش میافتند. گوشت گاو هامبورگی معمولا قطعه قطعه شده، چاشنی زده و در قالب همبرگر بود یعنی گرد و فشرده. از آنجاییکه یخچال هنوز وجود نداشت چنین گوشت تازه ای باید فورا پخته میشد. هنگامی که در قرن 19 دسته های مهاجر آلمانی به آمریکا رسیدند بسیاری از آنها از طریق باز کردن رستوران در شهر های بزرگی مثل شیکاگو و نیویورک امرار معاش میکردند. طولی نکشید که بسیاری از آنها در منوی خود از نوع آمریکایی شده استیک هامبورگی استفاده کردند تا یک اتفاق مهم در تاریخچه همبرگر رقم خورده باشد. در این استیک‌های هامبورگی گوشت قطعه قطعه میشد و پس از ترکیب با سیر، پیاز، نمک و فلفل، سرخ یا کبابی میشد. پس از آن به تدریج رستوران های زیادی شروع به سرو استیک هامبورگی کردند و تقاضا برای این بشقاب استیک بسیار بالا رفت به طوری که در اکثر رستوران های غیر آلمانی هم پیدا میشد.در یکی از کتابهای آشپزی قدیمی طرز تهیه استیک هامبورگی به این صورت آمده:

“یک تکه گرد از گوشت را به قدر کافی بکوبید. دو یا سه پیاز را سرخ کرده و به خوبی خرد کنید و در کره سرخ کنید تا کمی قهوه ای شود. پیازها را روی گوشت پخش کنید. لبه های گوشت را به هم بیاورید و دوباره بکوبید تا پیازها در مرکز گوشت بمانند. سپس دو تا سه دقیقه روی آتش کباب کنید و کره نمک و فلفل را روی آن پخش کنید.”

تاریخچه همبرگر ؛ غذای محبوب تمام طبقات جامعه

اما تفاوت استیک هامبورگی و همبرگرهایی که ما امروزه میشناسیم در چیست؟ بسیار ساده است؛ نان. دو تکه نان ساده شهرت استیک هامبورگی را بسیار فراتر برد و به محبوبیتی در سراسر کشور رساند. در تارخچه همبرگر درمیابیم، در اواسط قرن نوزدهم بسیاری از آمریکایی ها مشغول به کار در کارخانه های صنعتی شدند. در بیرون کارخانه ها چرخ دستی های مواد غذایی به کارگران قهوه و غذاهای کوچک میفروختند. کارگران گرسنه از پشت پنجره سفارش غذا میدادند و پیش از اینکه به سر کار برگردند به سرعت غذایشان را میخوردند. چند سال بعد هنگامی که این چرخ دستی ها مجهز به باربکیوهای گازی شدند استیک هامبورگی وارد منوی غذای آنها شد و مورد علاقه مشتریان واقع شد. اما خوردن استیک هامبورگی در حالت ایستاده کار سختی بود. قرار دادن گوشت میان دو تکه نان این مشکل را حل کرد و بدین ترتیب همبرگر متولد شد و با ورود به قرن جدید همبرگر تبدیل به یک غذای کلاسیک آمریکایی شد و این بود مطلبی مختصر درباره تاریخچه همبرگر.

 

نظرات کاربران

نظر شما !