دانلود اپلیکیشن

چگونه یک همبرگر خانگی آبدار و ویژه درست کنیم؟

همبرگر خانگی ویژه

چه چیزی میتواند لذیذتر از یک همبرگر خانگی آبدار باشد؟ غذایی که نسبت به سادگی، طعم فوق العاده و زمان کوتاهی که صرف پختن آن میشود لحظات شیرینی از همنشینی و هم صحبتی با خانواده و دوستان را نصیب ما کرده و خاطرات خوشی برایمان ساخته است.

از نظر ما همبرگر خانگی، فقط به همبرگری گفته نمیشود که در خانه تهیه و طبخ شود. امروزه تعدد فست فود ها و برگری ها و به طور کلی محبوبیت بالای برگرها در نزد مردم باعث شده تا انواع و کیفیت های بی شماری از همبرگر وجود داشته باشد. اما اصطلاح همبرگر خانگی یک برچسب است برای ارجاع به طعم اصیل یک همبرگر. همبرگری که همه اجزای آن از گوشت گرفته تا نان و مخلفات با دقت و به درستی تهیه شده اند.

مراحل درست کردن یک همبرگر خانگی آبدار و خوشمزه

راه های زیادی برای درست کردن یک همبرگر خانگی خوشمزه وجود دارد. شما میتوانید از گوشتهای مختلفی استفاده کنید، موادی که با گوشت مخلوط میکنید را تغییر دهید یا حتی گوشتهای پر شده با مواد مختلف درست کنید. همه این ها با درست کردن گوشتی باکیفیت برای همبرگرمان شروع میشود.

آماده کردن گوشت همبرگر خانگی

برای درست کردن گوشت همبرگر خانگی از گوشت گاو، نمک و فلفل استفاده میکنیم. مهمترین نکته در درست کردن یک همبرگر خانگی، گوشت آن است. گوشتی با حجم چربی بالا مثلا 85/15 نسبت به گوشت بدون چربی همبرگر بسیار خوشمزه تری به ما میدهد. پیش از شروع به چند نکته توجه داشته باشید:

  • – گوشت را تا جایی که میتوانید سرد نگه دارید
  • – محیط کار و دست هایتان را تمیز نگه دارید
  • – هرچیزی را پس از پایان کار خوب بشویید
  • – گوشت را تا جایی که میتوانید کمتر ورز دهید
  • –  گوشت را به اندازه‌های یکسان تقسیم کنید

یک ورق کاغذ روغنی را روی سطحی که میخواهید برگرهایتان را شکل دهید پهن کنید. اندازه گوشت ها بستگی به اندازه نان هایی دارد که میخواهید آنها را داخلشان بگذارید. همچنین به یاد داشته باشید که هرچه چربی گوشتتان بیشتر باشد گوشت بیشتر جمع مشود. اگر از گوشتی با چربی 85/15 یا بیشتر استفاده میکنید گوشتهایتان را از نان هایتان بزرگتر کنید در غیر این صورت همان اندازه نان ها مناسب خواهد بود. نکته دیگر این است که گوشت ها را هم اندازه درست کنید تا در یک بازه زمانی و با هم پخته شوند. در غیر اینصورت گوشتهای کوچک خشک و نیم سوخته یا گوشتهای بزرگ نپخته خواهید داشت.

مقداری گوشت بردارید و با کف دستهایتان آن را گرد و کروی کنید به این صورت اندازه تقریبی گوشت را بدست میاورید و میتوانید باقی گوشت ها را هم به همین اندازه درست کنید.

به همبرگر خانگی شکل بدهید

برای داشتن یک همبرگر خانگی همانطور که گفته شد گوشت را به صورت توپ در بیاورید و در دستتان نگه دارید. اگر گوشت را به سادگی فشار دهیم و پهن کنیم لبه های آن ترک برمیدارد و از هم جدا میشود بنابراین باید آن را از مرکز و کناره ها فشار دهیم. گوشت را در دستتان بچرخانید و به آن شکل دهید تا جایی که صاف و یکدست شود.  در پایان گوشت همبرگتان باید گرد و محکم باشد و به خوبی فشرده شده باشد.

همبرگر خانگی را مزه دار کنید

حالا که برگرهایتان شکل گرفتند زمان آن رسیده است که چاشنی ها را به آن اضافه کنید. به گوشت نمک و فلفل بزنید. با استفاده از همین چاشنی ها همبرگر خانگی خوشمزه و خوبی خواهید داشت همچنین میتوانید از سایر ادویه جات و سبزیجات مورد علاقه تان استفاده کنید.

همبرگر خانگی را به خوبی بپزید

حالا برگرهایتان برای پختن آماده اند. بعضی افراد ترجیح میدهند گوشت هایشان را از قبل آماده کنند و در یخچال بگذارند. این کار را نکنید و گوشتهایتان را زمان زیادی در معرض هوا قرار ندهید. اگر نمیخواهید فورا آنها را بپزید محکم بپیچیدشان  و  در فریزر بگذارید. اجازه ندهید دمای گوشتتان به دمای اتاق برسد ، این کار باعث رشد باکتری ها در گوشت میشود. برای پیچیدن گوشتهای همبرگری آنها را روی هم بگذارید و بین هر گوشت یک تکه کاغذ روغنی قرار دهید. سپس محکم با فویل بپیچید و در فریزر بگذارید.

 

نظرات کاربران

نظر شما !