دانلود اپلیکیشن

در فریکادل، همبرگر صد در صد گوشت سفارش می‌دهید!

با همبرگر صد در صد گوشت فریکادل آشنا شوید

اینجا با همبرگر صد در صد گوشت به معنای واقعی کلمه روبرو می‌شوید.

فریکادل حالا در کمتر از دوسال، با 6 شعبه فعال در تهران به عنوان یکی از معروفترین برگری‌های تهران شناخته میشود و علاوه بر اپلیکیشن جذابی که دارد به دلیل کیفیت مطلوب گوشتی که دارد نزد طرفداران همبرگر محبوبیت بالایی دارد. در این مطلب باهم مسیری که همبرگر صد در صد گوشت فریکادل تا سر میز یا تا درب منزل شما را طی می‌کند را با هم بررسی می‌کنیم.

همبرگر صد در صد گوشت فریکادل از مزرعه تا شعب

مهمترین جزء یک برگر، گوشتی است که برای ساختن آن به کار گفته می‌شود. در فریکادل برای رسیدن به یک گورمه برگر حرفه‌ای با کیفیت، گوشت با وسواس خاصی انتخاب و خریداری می‌شود و برای فراوری و آماده‌سازی به آشپزخانه مرکزی فریکادل منتقل می‌شود. در این مسیر خبری از گوشت‌های یخ زده وارداتی یا گوشت نامرغوب برزیلی نیست. یک تامین‌کننده داخلی روزانه گوشت ممتاز و مورد نیاز رستوران‌های زنجیره‌ای فریکادل را تامین می‌کند و فریکادل سلامت و کیفیت آن را تضمین می‌کند.

مراحل آماده‌سازی همبرگر صد در صد گوشت فریکادل

در آشپزخانه مرکزی فریکادل، همبرگر صد در صد گوشت آماده‌سازی می‌شود. در این حالت گوشت‌ برای تبدیل شدن به برگری درجه یک در تازه‌ترین حالت وارد آشپزخانه می‌شود و طی فرمول ویژه فریکادل با ادویه‌های کاملا ایرانی مزه‌دار می‌شود؛ اما جالب است بدانید که به جز 10 گرم ادویه و پیاز مربوط به برگر، تمام برگر 155 گرمی فریکادل از گوشت خالص تشکیل شده‌است و این یعنی همبرگر صد در صد گوشت فریکادل!

همبرگر صد در صد گوشت فریکادل چگونه به شعب می‌رسد؟

بر اساس میزان فروش و درخواست شعب مختلف، هرروز گوشت‌ها در تازه‌ترین حالت ممکن به شعب می‌رسند. خوب است بدانید که همواره همبرگر صد در صد گوشت در تازه ترین حالت ممکن و به صورت روزانه در اختیار شعب قرار می‌گیرد و به همین صورت برای مشتریان سرو می‌شود.

دست اندرکاران فریکادل تا حدی در انجام این روند منظم عمل می‌کنند که بتوانند این موضوع را تضمین کنند تا در هر ساعتی از روز در تمامی شعب برگری با کیفیت یکسان و البته ایده‌آل به مشتریان عرضه کنند.

همبرگر صد در صد گوشت خالی از چربی است؟

امکان ندارد یک همبرگر خوشمزه و یک گورمه برگر ویژه خالی از چربی باشد. گوشت برگر برای آنکه طعم لذیذی داشته‌باشد و هنگام پخت کیفیت خود را از دست ندهد به مقدار مشخصی چربی احتیاج دارد و به همین دلیل است که برای تهیه آن از گوشت تازه گاو استفاده می‌شود. فراموش نکنید که با گوشت بدون چربی نمی‌توانید یک برگر آبدار درست کنید و همبرگری خشک نصیبتان می‌شود.

 

 

 

نظرات کاربران

نظر شما !