دانلود اپلیکیشن

4 توصیه برای پختن یک برگر خانگی  فوق‌العاده!

نکاتی برای پختن برگر خانگی

پختن یک برگر خانگی یک انتخاب جذاب برای دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی است، کمتر کسی است که یک برگر تازه و آب‌دار را دوست نداشته باشد و از سوی دیگر از این نظر که مراحل پخت و آماده‌سازی مخلفات، کار جذابی است معمولا آماده کردن همبرگر خانگی با دوستان، لذت ویژه‌ای دارد. اما به خاطر داشته باشید که برای آنکه این لذت دوچندان شود و در آخر یک برگر خانگی با کیفیت داشته باشید باید به برخی نکات که در ظاهر کم اهمیت به نظر می‌رسد توجه داشته باشید. پس در این مطلب به بیان این نکات خواهیم پرداخت.

1-برگر خانگی درست کنیم نه بشقاب پرنده!

در هرکجا و هر وضعیتی که باشیم از رستوران و خانه بگیرید تا پیکنیک، برای تمام برگرخورهای حرفه‌ای مهم است که غذایشان ظاهر مناسبی داشته باشد.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پس از سرخ کردن یا گریل کردن برگر خانگی، ببینید که گوشه‌های گوشت سوخته و مرکز برگر فرو رفته‌است. برای جلوگیری از این اتفاق، برگر خود را قبل از پخت و پز، طوری شکل دهید که مرکز گوشت کمی لاغرترباشد و کناره‌های آن کلفت تر باشد. در این حالت، بعد از پختن، کبابی کردن یا گریل کردن برگر، با گوشتی یک دست روبرو خواهیم بود.

2-در پختن برگر خانگی هم منصف باشید!

استفاده از قالب و ترازو کمک می‌کند تا برگرهایی یک اندازه و یک شکل داشته باشید. در این حالت هیچکس بابت کوچکتر بودن برگر خود شکایت نخواهدداشت  و از طرفی راحت‌تر برگرها را خواهیدپخت.

به هرحال ظرفیت و امکانات برای پخت برگر خانگی محدود است و معمولا باید برگرها را در چند نوبت آماده کنید. پس وقتی گوشت ها با استفاده از قالب‌های یکسان و ترازو یک اندازه باشند، فرایند پخت و سرو کردنشان نیز آسان‌تر خواهدبود.

3-هنگام پختن برگر خانگی، یخچال را فراموش نکنید!

حتی موقع پیکنیک هم به خاطر داشته‌باشید که گوشت برگر باید تازه و در بهتین کیفیت پخته و سرو شود. پس تا آخرین لحظه گوشتی را که آماده کرده‌اید در یخچال نگهدارید، اگر هم برگر خانگی را به عنوان وعده غذایی در پیکنیک انتخاب کرده‌اید، از کلمن یخ برای فاسد شدن و تازه نگهداشتن گوشت استفاده کنید.

نمک را به موقع به برگر خانگی اضافه کنید

وقتی نمک را زود به گوشت اضافه کنید، سدیم کلوراید باعث می‌شود پروتئین‌های گوشت از بین برود و باعث تغییر بافت برگر می‌شود. پس بهتر است فقط چند ثانیه قبل از گریل کردن نمک را اضافه کنید.

4-با برگر خانگی بازی نکنید!

همه ما وقتی مسئول گریل کردن برگر می‌شویم یا بالای سر آتش مشغول پختن یک برگر زغالی جذاب می‌شویم دوست داریم مدام برگرمان را این رو و آن رو کنیم اما حقیقت این است که هرچه کمتر برگر را موقع پختن لمس کنید، برگری آبدار تر و با کیفیت‌تر خواهید داشت پس مثل حرفه‌ای ها رفتار کنید و سعی کنید کمتر برگر را برگردانید.

 

 

 

 

نظرات کاربران

نظر شما !