دانلود اپلیکیشن

5 حس برای تشخیص یک همبرگر فوق‌العاده؛ یک برگر درجه یک چه ویژگی‌هایی دارد

تشخیص همبرگر باکیفیت از طریق حواس پنجگانه

تا به حال شده بوی یک همبرگر خوشمزه به مشامتان بخورد و دهانتان آب بیفتد؟ یا اینکه برایتان پیش آمده بعد از دیدن یک همبرگر آبدار احساس گرسنگی کنید؟ همبرگری که با مخلفات تازه و درجه یک پر شده و سس مخصوص بی نظیری از آن میچکد. آیا  تا به حال با شنیدن افتتاح یک همبرگری جدید، برای امتحان کردن همبرگرهایش هیجان زده شده اید؟ مهم تر از همه، آیا میدانید یک همبرگربی نقص و فوق العاده باید چه طعمی داشته باشد؟ اگر جوابتان بله است پس راه را درست آمده اید.4 حس شما کمکتان میکند تا تفاوت بین یک گورمه برگر یا همبرگر بی نظیر و واقعی را با یک همبرگر نامرغوب و درجه 2 بدانید. پس در ادامه با ما همراه باشید و ویژگی های بهترین همبرگر خانگی را بشناسید.

چگونه از طریق حس بویایی یک همبرگر با کیفیت را شناسایی کنیم؟

برای اینکه بدانید یک برگر واقعی چه بویی دارد به عطر و بویی فکر کنید که هنگام نزدیک کردن برگر به دهانتان و زدن اولین گاز حس میکنید. میکس شدن همه مخلفات برگر با سس های خوش طعم و بو، رایحه دلپذیری خلق میکند. در کنار همه این ها و مهمتر از همه بوی گوشت مغز پخت شده و ترجیحا کبابی ،عطر یک برگر واقعی را تکمیل میکند. از نکات مهم در این زمینه بوی گوشت برگر پیش از پختن میباشد. گوشت خراب و مانده بوی بسیار بدی دارد و مانند بو کردن آمونیاک یا گوگرد آزار دهنده است.

شناخت بهترین  برگر با حس بینایی؛ یک همبرگر واقعی چه ظاهری دارد؟

هنگامی که برگر سرو میشود اولین چیزی که نظر هرکس را جلب میکند ظاهر آن است. مثلا برگری که مثل بشقاب پرنده گود شده‌باشد و لبه‌هایش بالا آمده باشند گوشت خشکی دارد و بیش از حد ست خواهدبود. همینطورهیچکس دوست ندارد همبرگری را بخورد که ظاهری اشتها آور ندارد. ظاهر گوشت بسیار مهم است. گوشت همبرگر نباید خشک و نیمسوز یا برعکس خام و خونی باشد. همچنین ممکن است برایتان پیش آمده باشد که هنگام امتحان یک همبرگر جدید به این فکر کنید که گوشت آن از کجا آمده است؟ آیا کیفیت خوبی دارد؟ مکانی که برای خوردن همبرگر انتخاب کرده اید معمولا گویای این مطلب خواهد بود. اگر رستورانی را انتخاب کرده اید که مهمترین آیتم و غذای اصلی همبرگر است میتوانید اطمینان بیشتری داشته باشید که گوشتی با کیفیت بالا میل میکنید.

حس چشایی برای تشخیص یک همبرگر با کیفیت؟

وقتی یک همبرگر بی نقص و خوشمزه را گاز میزنید چه حسی دارید؟ اشتیاق یا هیجان؟ به نظر مییاید بیشتر افراد در اینباره که یک همبرگر خوب و خوشمزه باید آبدار باشد و نه خشک اتفاق نظر دارند. یک همبرگر خوب باید بافتی مطلوب در دهان داشته باشد. هیچکس همبرگری با نان مرطوب، کاهوی پلاسیده و گوجه فرنگی خیس دوست ندارد.اگر همبرگری بی نقص میخواهید همه مواد آن باید تازه باشد. همچنین نان همبرگر باید کاملا هم اندازه گوشت برگر باشد و در هر گاز باید نسبت معینی گوشت و نان در دهان بیاید. همبرگر در هنگام سرو باید داغ و تازه باشد. در هنگام خوردن همبرگر نباید تکه سفت وسختی به زیر دندان بیاید.

درباره بهترین همبرگرچه چیزهایی شنیده اید؟

اگر از طرفداران پر و پا قرص برگر باشید و از کسی بشنوید که رستورانی برگرهای خوشمزه ای دارد طبیعتا دوست دارید به جای خوردن برگرهای قدیمی به آنجا بروید و طعم این برگر را امتحان کنید. بهتر است پیش از رفتن به این رستوران کمی درباره آن تحقیق کنید تا مطمئن شوید به یک فست فودی ساده و معمولی نمیروید زیرا تبلیغ اینگونه رستوران ها درباره برگر معمولا تا حد زیادی مبالغه است و تنها چیزی که با آن مواجه میشوید همبرگری بی کیفیت است. همچنین گوش دادن به نظرات دیگران درباره همبرگری که دوست نداشته اند و دلایل آن میتواند کمک زیادی به انتخاب شما بکند. خواندن نظرات دیگران درباره رستوران ها  در شبکه‌های اجتماعی نیز پیش از اینکه سری آنجا بزنید معمولا به تصمیم گیری کمک میکند.

همه چیز درباره طعم همبرگر است؟

بدون شک مهمترین ویژگی که برگرتان را تبدیل به بهترین برگر میکند طعم آن است. شاید درگذشته برگر آبدار و خوشمزه ای را امتحان کرده باشید که هنوز هم مزه آن زیر زبانتان باشد. البته اینکه یک همبرگر خوب چه طعمی دارد نظری شخصی است و به سلیقه هر فرد بستگی دارد اما نکات کلیدی وجود دارد که میتواند برگر را خوشمزه تر کند یا از طعم بیاندازد. ممکن است فردی چاشنی که به گوشت زده میشود را دلیل خوب بودن برگر بداند در حالیکه فردی دیگر برگری با چاشنی زیادی و تند و تیز را دوست نداشته باشد. دیگران ممکن است سس مخصوص برگر را بهترین بخش یک برگر بدانند. تجربه ثابت کرده است که هرچقدر این سس خوشمزه باشد استفاده بیش از اندازه در برگر اثری منفی دارد. سس نباید به قدری زیاد باشد که نان برگر خیس شود و از هم بپاشد یا به قدری کم که برگری خشک و بی مزه داشته باشیم. بسیار مهم است که در استفاده از هیچکدام از ترکیبات همبرگر زیاده روی نشود تا همه اجزاء برگر طعم خود را حفظ کنند. برای اینکه بدانید یک همبرگر طعم خوبی دارد یا خیر کافی است از خود بپرسید: باز هم میخواهم؟ اگر جوابتان مثبت است حتما از آن برگر لذت برده اید. حال این لذت ممکن است مربوط به هرکدام از اجزای برگر باشد مثلا چاشنی ، سس ، نوع خیارشور، نوع پنیر.

 

نظرات کاربران

نظر شما !