دانلود اپلیکیشن

5 اشتباه رایج در هنگام پختن همبرگر؛ بهترین همبرگر را داشته باشید!

طرز تهیه بهترین همبرگر

چطور می‌شود بهترین همبرگر را داشت؟ همبرگر یکی از لذیذترین و پرطرفدارترین غذاهای جهان است که به دلیل سادگی اش طی سالها بسیار مورد توجه بوده.

در دنیای امروز نیاز به صرفه جویی در وقت و استفاده مفید از آن روز به روز برای افراد بیشتر می‌شود و همین تمایل مردم را به خوردن ساندویچ ها و به طور کلی فست فود بیشتر می‌کند.

از طرفی پیداکردن یک وعده غذایی مقوی که انرژی لازم برای بدن را فراهم کند و در عین حال برای سلامتی مضر نباشد در میان فست فود ها کار ساده‌ای نیست و شاید بهترین انتخاب، یک همبرگر ممتاز یا گورمه برگر باشد چون از گوشت طبیعی درست می‌شود و پروتئین مورد نیاز بدن را تامین می‌کند.

اگر خوش شانس بوده باشید باید تا به حال یک برگر خوشمزه نوش جان کرده باشید. همبرگری با گوشت آبدار و چاشنی دار شده که به خوبی روی آتش مغز پخت شده باشد. برای تهیه چنین برگری یا پختن یک برگر خانگی ایده‌آل باید موارد خاصی را رعایت کرد. در واقع اشتباهات رایجی در پختن همبرگر وجود دارد که کیفیت آن را پایین می آورد و بین شما و بهترین همبرگر فاصله می‌اندازد

 

1-برای پخت بهترین همبرگر ، گوشت مناسب انتخاب کنید

ممکن است شما با گوشت‌های مختلفی مثل بوقلمون هم همبرگر خوشمزه ای درست کنید اما وقتی صحبت از بهترین همبرگر ‌می‌شود ما روش سنتی را پیشنهاد میکنیم ، استفاده از گوشت چرخ کرده گاو.

بهتر است از گوشت چرخ کرده ای که چربی هم دارد استفاده کنیم.  گوشت بدون چربی ویژگی آبدار بودن برگر را میگیرد و در نهایت برگری خشک نصیبمان میکند.

2-برای داشتن بهترین همبرگر ، چاشنی را به موقع اضافه کنید

تفاوت زیادی میان گوشت چاشنی دار شده و بدون چاشنی وجود دارد و گوشتی که به خوبی چاشنی دار شود طعم شگفت انگیزی پیدا میکند از آنجایی که نمک به طور طبیعی رطوبت غذا را میگیرد، اضافه کردن زود هنگام آن به گوشت، برگرمان را خشک میکند. همچنین باعث آسیب رسیدن به بافت گوشت ومتراکم تر شدن آن می‌شود. علاوه بر این  نمک زدن به گوشت هنگامی که میخواهیم به آن شکل بدهیم باعث میشود تا گوشت را بیشتر ورز دهیم تا خوب با نمک مخلوط شود و این ورز دادن زیاد از کیفیت گوشت میکاهد. زمان مناسب برای افزودن ادویه و چاشنی به گوشت درست پیش از پختن آن است.

3- برای داشتن بهترین همبرگر،وسط برگرها را گود کنید

هر کاری کنید گوشت برگرتان در هنگام پختن از وسط باد میکند. گوشت جمع ‌می‌شود ، در مرکز برآمده میشود و کمی به شکل کروی در می‌آید.

هنگامی که این گوشت میان نان قرار می‌گیرد به دلیل فاصله زیاد لبه های نان، خوردن آن سخت می‌شود و باید دهان را بیش از اندازه باز کرد. برای جلوگیری ازاین اتفاق با انگشت شصت خود وسط گوشت را گود کنید. این کار فضای کافی را برای جمع شدن گوشت فراهم میکند بدون اینکه در وسط باد کند و برآمده شود.

4-برای داشتن بهترین همبرگر ، کمتر از فشار کفگیر استفاده کنید

ممکن است به طور غریزی بخواهید گوشت را باکفگیر فشار دهید اما این کار را انجام ندهید. زیرا اگر برگری آبدار و خوشمزه دوست دارید و می‌خواهید بهترین همبرگر را داشته باشید، با این کار هر دفعه مقدار زیادی از رطوبت گوشت را با فشار بر روی آن خارج می‌کنید. اگر برگرها آنطور که دوست دارید صاف نیستند بهتر است دفعه بعد برگرهای نازکتری درست کنید و وسط آن را با انگشت گود کنید.

5- برای پختن بهترین همبرگر، دما و حرارت را مدیریت کنید

برگرها باید برشته شوند و بیرونشان به رنگ قهوه ای زیبایی دربیاید. برای این منظور باید از آتش داغ و گرمای کافی استفاده کرد. اما دما را کنترل کنید و مواظب باشید برگرها را نسوزانید یا زیادی خشک نکنید.

 

نظرات کاربران

نظر شما !