دانلود اپلیکیشن

آشنایی با انواع برگر در کشورهای مختلف (قسمت دوم)

در مطلب قبلی با عنوان “آشنایی با برگر در کشورهای مختلف (قسمت اول)” با طریقه پخت و سرو برگر در کشورهای آلمان، مکزیک، استرالیا، نیوزلند، هند و برخی کشورهای جنوب شرقی آسیا آشنا شدیم و در این مطلب با انواع دیگر برگر در کشورهای مختلف آشنا خواهیم شد:

دانمارک وایکینگی‌ترین برگر در کشورهای مختلف

دانمارکی‌ها هم روش مخصوص خود را برای سرو کردن یک برگر خاص  و بومی دارند، برگر دانمارکی‌ها ( Bøfsandwich)

معمولا ترکیبی جذاب از گوشت تازه گاو، سس غلیظ خردل، سه نوع پیاز سرخ شده و کلم است و در بسیاری از رستوران‌های دانمارکی در کنارش خوراک لوبیا هم سرو می‌شود.

برگر در کشورهای مختلف - دانمارک

صربستان برای معرفی یک انتخاب خاص برای برگر در کشورهای مختلف

در صربستان اما با یک برگر خاص روبرو خواهید شد؛ برگرهایی با گوشت‌های تکه شده که ترکیبی از چند نوع گوشت مانند گوسفند، گاو، خوک و گوساله تهیه شده‌اند و البته پیاز هم پای ثابت این برگرهاست. البته صرب‌ها هم برای اینکه از صف رقابت با رقبای بین‌المللی خودشان جا نمانند، پنیر و بیکن و فلفل را هم به برگر بومی خود اضافه کرده‌اند.

برگر در کشورهای مختلف - صربستان

چین و عجیب‌ترین برگر در کشورهای مختلف

شاید غذاهای چین باب میل و ذائقه بسیاری نباشد و به همین دلیل کم نیستند توریست‌هایی که در چین به دنبال برندهای بین‌المللی به دنبال نوش جان کردن همبرگر کلاسیک هستند. اما جالب است بدانید در ایالت هبه چین با نوعی متفاوت و دور از ذهن از برگر روبرو خواهید شد!

برگری که از ورقه‌های نازک گوشت الاغ درست شده. این برگر “شائو بینگ” نام دارد و اتفاقا از غذاهای پرطرفدار در چین محسوب می‌شود و تاریخچه آن به زمانی برمیگردد که در دوران حکمفرمایی مینگ. زمانی که مردم تصمیم گرفتند به جای گوشت اسب، از گوشت الاغ برای خوراک خود استفاده کنند.

نماینده ژاپن در فهرست انواع برگر در کشورهای مختلف

در ژاپن می‌توانید هر نوعی از برگر و همبرگرهای سبک آمریکایی را پیدا کنید، از چیکن برگر با سس خردل و شکلات بگیرید تا گورمه برگر و همبرگرهای غول پیکر و پر از مخلفات.

شامی کباب پاکستان و نوعی دیگر از برگر در کشورهای مختلف

در پاکستان شامی کباب از گوشت گوساله تهیه می‌شود و در نانی شیرین که حاوی غلات مختلف است سرو می‌شود اما نکته جالب درباره همبرگر پاکستانی‌ها یا همان شامی کباب، مخلفاتی است که در آن به کار می‌رود. آن‌های این غذای پرطرفدار را معمولا با زنجبیل، تخم مرغ نیمرو پیاز و سس کچاپ سرو می‌کنند.

برگر در کشورهای مختلف ، همبرگر کانادایی

آخرین برگری که در این فهرست معرفی می‌کنیم قطعا یکی از جذاب‌ترین آن‌هاست. کانادایی ها همان برگر آمریکایی را در حالتی داغ و با یک سُس قهوه‌ای داغ و استثنایی که اساس آن را باربکیو تشکیل می‌دهد سرو می‌کنند و در کنار آن با سیب‌زمینی‌های گرم و تُرد از مشتری‌های گرسنه خود پذیرایی می‌کنند.

برگر در کشورهای مختلف کانادا

 

 

نظرات کاربران

نظر شما !