دانلود اپلیکیشن

آشنایی با برگر در کشورهای مختلف (قسمت اول)

معرفی انواع برگر در کشورهای مختلف

برگر در سرتاسر جهان به عنوان یکی از پرطرفدارترین غذاها شناخته می‌شود و در این مطلب با برگر در کشورهای مختلف آشنا می‌شویم و اینگونه میبینیم که برگرها چگونه با عادات و ذائقه مردم کشورهای مختلف هماهنگ شده‌اند.

استیک هامبورگی، آلمان‌ها و پیرترین برگر در کشورهای مختلف

اگر به تاریخچه همبرگر نگاه کنیم، در بیشتر منابع هامبورگ آلمان را به عنوان نقطه آغاز مسیر این غذای پرطرفدار خواهیم یافت. در هامبورگ که به گوشت گاوهایش معروف بود، نوعی استیک که حاصل گوشت قطعه قطعه شده گاو بود وچاشنی هم به آن اضافه شده بود در قالب گرد مانند همبرگرهای امروزی سرو می‌شد با این تفاوت که دیگر خبری از دو نان نرم و تازه در دو طرف گوشت نبود. استیک هامبورگی گوشتی تازه با ادویه‌های جذاب و پیاز است و به نوعی پیرترین برگر دنیاست.

 

برگر دکشورهای مختلف، آلمان

برگر مکزیکی، نسخه تند و تیز برگر در کشورهای مختلف

شاید به دلیل نزدیکی و شاید هم به دلیل نفوذ سریع برگرهای آمریکایی به مکزیک، برگر مکزیکی شباهت زیادی به همبرگرهای آمریکایی دارد اما ردپای آشنای سرزمین زاپاتا در برگرهای این کشورهم دیده می‌شود و احتمالا مکزیکی‌ها صاحب تندترین نوع برگر در کشورهای مختلف هستند و تفاوت عمده آن‌ها با برگر کلاسیک آمریکایی در مخلفات است؛ هالوپینو و آووکادو پای ثابت برگر مکزیکی است.

برگر در کشورهای مختلف، مکزیک

پر و پیمان‌ترین ترین برگر در کشورهای مختلف را در استرالیا و نیوزلند بیابید

برگر در نیوزلند و استرالیا را نمی‌توان یک وعده غذای ساده نامید برگر در این منطقه یک وعده پر شده از مخلفات است. علاوه بر گوجه، کاهو و خیارشور که معمولا پایه ثابت یک برگر هستند برگرها در استرالیا و نیوزلند تشکیل شده از مخلفاتی مثل بیکن و تخم مرغ نیمرو و لبوی خرد شده و حتی آناناس هستند.

برگر در کشورهای مختلف، استرالیا

جنوب شرقی آسیا و پربرنج‌ترین برگر در کشورهای مختلف

در جنوب شرقی آسیا و در کشورهایی مثل ژاپن، ویتنام، چین و… با برگرهایی با گوشت ماهی و میگو مواجه می‌شوید اما جالب است بدانید که استفاده از لایه‌های فشرده برنج به جای نان در این مناطق استفاده می‌شود و گاهی گوشت ماهی هم در میان این برنج قرار می‌گیرد!

انواع برگر در کشورهای جهان، جنوب آسیا

سبزترین برگر در کشورهای مختلف؛هند و برگر مرغ و سبزیجات

گوشت قرمز گاو به دلیل دین هندو و گوشت خوک به دلیل ترویج دین اسلام در هند کمتر مورد توجه مردم این سرزمین قرار گرفته اما این هم از ورود برگر به این کشور جلوگیری نکرده و در هندوستان با برگرهای سبزیجات یا چیکن برگر  با ادویه‌های جذاب هندی مواجه خواهیدشد.

تا به اینجا با 5 نوع برگر در کشورهای مختلف آشنا شدید اما این پایان این مطلب نیست و به زودی در مطلب بعدی و قسمت دوم این نوشته با انواع مختلف برگر در کشورهای مختلف آشنا خواهیم شد.

انواع برگر در کشورهای مختلف، هندوستان

نظرات کاربران

نظر شما !