دانلود اپلیکیشن

وقتی سر و کله برگر در موسیقی راک پیدا می‌شود

برگر با طعم موسیقی راک

اگر از طرفداران واقعی برگر بپرسید، متوجه خواهید شد که این غذای ویژه برای آن‌ها بیشتر از یک وعده غذایی است و یک سبک زندگی محسوب می‌شود. جذابیت همبرگر برای مردم سرتاسر دنیا، پای آن را به طرق مختلف به فرهنگ‌ها و رسانه‌های متفاوت باز کرده. به طور مثال می‌توانید رد پای برگر در سینما را دنبال کنید یا تیشرت‌ها و لباس‌هایی که به تصویر یک همبرگر منقش شده‌اند را به یاد بیاورید. همبرگر برای بسیاری یادآور سبک زندگی جذاب آمریکایی است و برای برخی هم یادآورلحظات جذاب کنار هم بودن است.

موسیقی راک هم از این قاعده مستثنی نیست و کم نیستند ترانه‌هایی که با الهام از همبرگر نوشته و ساخته شده‌اند و اتفاقا مورد توجه مخاطبان این گونه از موسیقی قرار گرفته‌اند. در این مطلب نگاهی داریم به سه ترانه معروف موسیقی راک که با الهام از برگر ساخته شدند و مورد توجه قرار گرفتند.

معرفی آقای برگر توسط گروه ZZ-TOP

در سال 1999 گروه  ZZ-TOP یکی از آهنگ‌های آلبوم خود را با نام Burger man یا آقای برگری منتشر کردند و موزیک ویدیوی جالبی هم برای آن ساختند.در این ترانه یک مرد جذاب به یک برگر تشبییه شده که با خوشمزگی و مخلفاتی که دارد، توجه معشوقه خود را جلب می‌کند.

جیمی بافِت از برگر در بهشت می‌خواند

در سال 1978 «جیمی بافِت» ستاره آمریکایی موسیقی راک، قطعه‌ای بنام چیزبرگر در بهشت را اجرا کرد که در زمان خود مورد توجه بسیاری قرار گرفت. قطعه «چیزبرگر در بهشت» درباره مردیست که سعی در اصلاح عادت گوشتخواری خود دارد و پس از یک سفر دریایی به یک بشقاب چیزبرگر در جزیره‌ای در دریای کارائیب می‌رسد.

چیزبرگر در بهشت، به عنوان مشهورترین ترانه جیمی بافت همچنان مورد توجه طرفداران اوست.

ملکه برگر کینگ از The Queers

یکی دیگر از ترانه‌‌هایی که در آن به طور مشخص به همبرگر اشاره شده، ترانه Burger King Queen از گروه The Queers است. این ترانه که در سال 1990 منتشر شد، یکی از قطعات ماندگار موسیقی پانک راک به شمار می‌آید و روایتگر داستان فردی است که در رستوران برگر کینگ، دلباخته یک دختر می‌شود.

نظرات کاربران

نظر شما !